Pousada Capim Melado
| Wi-Fi | Spa & Hälsocenter Spa-lounge | Rökning Särskilt rökområde |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det bekväma hotellet Pousada Capim Melado Ubatuba, som ståtar med soldäck och solterrass, är beläget i närheten av Mirante do Saco da Ribeira. Detta hotell ligger i distriktet Praia do Lazaro, 4 km från Praia Vermelha do Sul.
Det bekväma hotellet har ett väldigt bra läge 950 m från Praia da Sununga. Gästerna kan också nå sevärdheter i närheten, inklusive Praia Domingas Dias, som finns cirka 25 minuters promenad bort. 2 km från Pousada Capim Melado i Ubatuba hittar gästerna Praia das Sete Fontes.
Det här boendet erbjuder gästerna 8 rum med plattskärms-TV med satellitkanaler och flerkanals TV, samt bekvämligheter som luftkonditionering. För mer bekvämlighet erbjuds separat toalett och dusch. De privata badrummen inkluderar en separat toalett och en dusch, tillsammans med bekvämligheter som badlakan och handdukar. Rummen har utsikt över trädgården.
Varje morgon under din vistelse på Pousada Capim Melado bjuds du på en utsökt frukostbuffé. Restaurangen Taberna Siciliana serverar brasilianska maträtter och ligger nära det här hotellet.
- Lokala sevärdheter
- Costa-stranden3981 km
- Praia Brava da Fortaleza4570 km
- Praia Brava do Sul4645 km
- Flygplatser
- Sao Jose dos Campos Regional120 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Särskilt rökområde
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
- Omklädningsrum
- Brandsläckare
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Särskilda dietmenyer
Aktiviteter och avkoppling
- Solterass
- Trädgård
- Spa-lounge
Service
- Hushållning
- Tvätt
- Kemtvätt
På rummet
- Luftkonditionering
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Strykservice
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Pousada Capim Melado?
Mellan Sao Jose dos Campos Regional flygplats och hotellet Pousada Capim Melado är det 120 km. - ❓
Ingår frukost i priset under vår vistelse på hotellet Pousada Capim Melado?
Ja, frukostbuffé ingår i vissa erbjudanden. Se till att bekräfta denna information med hotellet Pousada Capim Melado. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Pousada Capim Melado?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet Pousada Capim Melado är 117$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på minihotellet?
Minihotellet erbjuder Svit med King size-säng, Basic Trebäddsrum och Fyrbäddsrum att välja mellan. - ❓
Har hotellet Pousada Capim Melado städtjänster?
Ja, hotellet Pousada Capim Melado har betyget 9.7 för renlighet och erbjuder kemtvätt och rumstädning. - ❓
Erbjuder hotellet Pousada Capim Melado några fritidsfaciliteter?
Soldäck och solterrass erbjuds på hotellet Pousada Capim Melado.